Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 15.05.2010 23:50:01 

Futurama- Family guy- Simpsons

Tvorcovia seriálov
<

Tvorcovia seriálov 
 
Matt Greoning - (Tvorca Simpsonovcou a spolutvorca Futuramy.)
Crédo: Nečakane úspešný
 
 
 Matt Greoning celým menom Matthew Abram Greoning sa narodil 15. Februára 1954 v Portland v Oregone. V roku 1977 vo veku 23 rokov sa prestahoval do Los Angeles svoj pobyt v LA opisal vo svojom komixe Live in Hell (Život v pekle)
Prvú zákazku získal v avantgardnom Wet magazine v roku 1978 vyrobil seriál Forbidden Words (Zakázané slová) Matt stretol svoju manželku, Deborah Caplan, v roku 1980 v Los Angeles Reader (rozviedli sa v roku 1999). V roku 1984 publikovala Groeningovu prvú komiksovú knihu Love is Hell (Láska je peklo), ktorá zožala na nekomerčnej scéne veľký úspech. Čoskoro opustili Reader a založili firmu Life in Hell Co., ktorá sa zaoberala správou a predajom Groeningových projektov. Life in Hell prilákal pozornost Hoolywoodského prodecenta Jamesa L. Brooksa a dal mu návrch pre televíziu FOX vytvoril pár krátkych scénok pôvodne chcel využit postavy z komixu Life in Hell no nakoniec sa rozhodol vytvoriť nove postava. Ani nie za 15 minút mal Matt hotove charakteristky novej rodiny. Rodiny Simpsonovcov. serial vznikol v roku 1989 a za krátku doby sa stal veľmy úspešny a dnes sa teši už 21. série. V roku 1999 sa Matt začal zaujímať o Science Fiction a kontaktoval David X Cohana vtedy ešte známy ako David S Cohen a tak vznikla Futurama. Seriál aj napriek proti kritike získal obrovský úspech a vyhrala tiež cenu EMMY  no Tv FOX seriál časom zrušila. No veľký úspech v reprízach na Comedy Central a predajnosť DVD nosičov priviedla seriál k životu.
 
Seth Macfarlane - (Tvorca Family Guy a iných seriálov ako American Dad či Cleveland šhow)
Crédo: jeden štastný sku.vysyn
 
Seth Macfarlane sa narodil v 26.10.1973 v meste Kent v Connecticute v USA ´ˇstudoval animáciu na Rhode Island School Design hneď potom v roku 1997 vyrobil pre spoločnost Hanna-Barbara (Vyrobili napr. Scooby Doo, Flinstounovcou, apod. ) dve krátke klipy z názvom Larry and Steve tieto klipy sa už vtedy dosť podobali Family Guy ale pre o niečo mladšieho diváka. Vtedy si ho všimly ľudia z FOXu a povedali. "Tu máš 50000 dolárov a vytvor seriál ktorý by vychádzal z postáv Larry and Steve a tak vznikol Family Guy. Larry sa dosť podobal Petrovi a Steve zase Brianovy bol totižto rovnako ako Brian hovoriaci pes. V roku 2000 a potom ešte aj v roku 2003 bol seriál zrušený a tak MacFarlane vyrobil iný seriál ktorý nazval American Dad v ktorom rovnako ako v FG vystupuje rodinka tentokrát Smithovci a spolu z nimy žije v dome aj mimozemštan Roger a hovoriaca nemecká rybka Klaus. No v roku 2005 potom čo sa predalo veĺké množstvo DVD bol seriál obnovený. Teraz má okrem Family Guyu a American Dad rozpracovaný ešte seriál Cleveland show ktoré poukazujú na novú rodinku Clevelanda Browna ktorý sa odstahoval z Qouhogu. Seth sa teši teraz ako čestný držiteľ menovky The Hundred Million Dollar Man A najbohatčší a najúspesnejši muž v Hollywoode. Má vlastne dopravné lietadlo a vilu. A dokonca bol zaradený medzi top 100 najvplivnejśích ľudí planéty kde konkuroval takým osobnostiam ako Geoge Bush, Barack Obama, Putin a pod. A aby toho nebolo málo tak v prestňižnom americkom časopise Entertainment Weekly sa umietnil na prvom mieste v kategórii najmúdrejší muž z televízie.
 
TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok